Dzień Edukacji Narodowej 2012

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Z okazji tego dnia w każdej szkole organizowane są uroczyste apele, a dzieci i młodzież dziękują swoim wychowawcom i nauczycielom za trud przekazywania wiedzy i wychowanie.

15 października 2012r. w Gminie Nowe Miasto Lubawskie odbyło się spotkanie nauczycieli z przedstawicielami Urzędu Gminy i Rady Gminy. Wójt Gminy Tomasz Waruszewski podziękował nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom oświaty za ich pracę. Przedstawił zawód nauczyciela jako powołanie i misję jaką ma do spełnienia każdy, który świadomie, mądrze i konsekwentnie kształtuje postawę młodego człowieka. Następnie głos zabrali Roman Biegajski i Barbara Grzywacz przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Gminy oraz Prezes ZNP Maria Krezymon. Życzyli nauczycielom zdrowia, wszelkiej pomyślności, szczęścia w życiu rodzinnym oraz przekazali podziękowanie za kształtowanie młodego pokolenia, oraz gratulowali osiągnięć.

Zdjęcie pamiątkowe

W dalszej części uroczystości Wójt Gminy wręczył nagrody przez siebie ufundowane:

• Marzenie Weisgerber - Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku,
  • Ewie Przybylskiej - Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie,
  • Łukaszowi Rumińskiemu - nauczycielowi Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku,
  • Dorocie Lipskiej - nauczycielce Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie,
  • Izabeli Kruk-Senkowskiej - nauczycielce Szkoły Podstawowej w Radomnie.

Krystyna Danielewska Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty przedstawiła zebranym osoby, które 11 października odebrały w Olsztynie medale i odznaczenia.

Medalem Edukacji Narodowej zostały odznaczone:
Mirosława Granica Zespół Szkół w Jamielniku,
Grażyna Półtorak Zespół Szkół w Jamielniku.
Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymały:
Teresa Cichocka Szkoła Podstawowa w Radomnie,
Urszula Wachowiacz Szkoła Podstawowa w Radomnie,
Gabriela Mioskowska Zespół Szkół w Bratanie,
Grażyna Tykałowska Zespół Szkół w Bratanie.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymały:
Barbara Śmiech Szkoła Podstawowa w Radomnie,
Ewa Przybylska Zespół Szkół w Bratanie,
Renata Bojarska Zespół Szkół w Jamielniku,
Renata Kirzeniewska Zespół Szkół w Jamielniku.

Do grona nauczycieli dyplomowanych dołączyła Violetta Lewandowska nauczycielka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku

Następnie ślubowanie złożyli nauczyciele, którzy zdali egzamin na nauczyciela mianowanego:

• Ewa Pietrzykowska z Zespołu Szkół w Bratanie,
  • Justyna Małek-Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Radomnie,
  • Adrian Ziółkowski ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie oraz
  • Daniel Smukała z Zespołu Szkół w Jamielniku.

Wszyscy nauczyciele otrzymali od Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady kwiaty i książki.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przy kawie, ciastach i owocach.
Na zakończenie dyrektorzy szkół podziękowali przedstawicielom organu prowadzącego wręczając wiązanki kwiatów.

Źródło Krystyna Danielewska Gminny Zespół Oświaty