Europejska współpraca szkół - eTwinning w Zespole Szkół w Bratianie

logo etwinningZespół Szkół im. Rodu Działyńskaich w Bratianie rozpoczął partnerstwo ze szkołami podstawowymi z Włoch oraz Grecji realizując projekty: „Let's be friends" w klasie V oraz „Travelling across Europe" w klasie II. Koordynatorami są Monika Dąbrowska oraz Sylwia Drzewińska.

Współpraca daje uczniom możliwości rozwijania wielu różnych kompetencji, np.: językowych, interkulturalnych i technicznych. Nauka staje się więc bardziej indywidualna, angażująca zmysły, emocje. Praca w grupach, zarówno w klasach jak i z partnerami za granicą, tworzy wiele okazji do wymiany poglądów i opinii o sobie, członkach mojej rodziny, stylu życia, zainteresowaniach oraz planów na przyszłość.

"Zauważyliśmy, że rośnie motywacja do nauki języka angielskiego młodzieży gimnazjalnej, która realizuje projekt: „Getting to know each other through photos" z Niemcami", twierdzi Sylwia Drzewińska.

Wiedza o kulturze partnera eTwinning i doświadczenia interkulturowe zdobywane w projekcie budują w młodym człowieku postawę otwarcia i tolerancji wobec innych kultur i pozytywny stosunek do ludzi, którzy mówią innymi językami oraz mają swoje własne zwyczaje. Budzi to także ciekawość i motywację do nauki.
Młodzi ludzie już dziś stają się ,,Obywatelami Świata''.

Źródło: Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.