AKADEMIA INNOWACJI I EDUKACJI

W okresie od 01.09.2012 roku do 31.07.2014 roku w szkołach podstawowych oraz gimnazjach Gminy Nowe Miasto Lubawskie w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach realizowany jest projekt „Akademia Innowacji i Edukacji".
Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych 220 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Nowe Miasto Lubawskie poprzez udział w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, specjalistycznych oraz kołach zainteresowań. Poprzez organizację dodatkowych zajęć z wykorzystaniem innowacyjnych form nauczania nastąpi rozwój zainteresowań oraz rozwój talentów wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach"
Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty"
Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych"

Ogólna wartość projektu: 621 050,00 zł.
Wartość dofinansowania: 621 050,00 zł.
Wkład własny Gminy Nowe Miasto Lubawskie: 0,00 zł.

kapital ludzki europejski fundusz społeczny