Młodzi ekolodzy odwiedzili Mazurski Park Krajobrazowy

Mazurski park krajobrazowy logo

Pięćdziesiąt osób - uczniów i ich opiekunów z jedenastu szkół Powiatu Nowomiejskiego spędziło dzień 5 października na obcowaniu z przyrodą Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Tylicach, przy wsparciu Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Starostwa Powiatowego, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i patronacie medialnym „Gazety Nowomiejskiej", w ramach XVIII Festynu Ekologicznego.

Młodzi ekolodzy pełni wrażeń, a także bogatsi o przyrodniczą wiedzą i nowe doświadczenia, nie kryli zadowolenia z całodniowego pobytu na łonie natury.

Tekst & foto: Grażyna Zagórska Koordynator festynu

Pięćdziesiąt osób - uczniów i ich opiekunów z jedenastu szkół Powiatu Nowomiejskiego spędziło dzień 5 października na obcowaniu z przyrodą Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Tylicach, przy wsparciu Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Starostwa Powiatowego, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i patronacie medialnym „Gazety Nowomiejskiej”, w ramach XVIII Festynu Ekologicznego.

Przedsięwzięcie mające na celu m.in. ukazanie dzieciom walorów przyrodniczo-kulturowych regionu i uwrażliwienie na ich piękno oraz kształtowanie wśród młodych mieszkańców Warmii i Mazur ekologicznych postaw, zawiodło uczestników do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Tam dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o zwierzętach zamieszkujących Puszczę Piską i co najważniejsze ku ich radości miały niecodzienną okazję, aby pospacerować w ich towarzystwie, a nawet je pogłaskać. Kolejnym punktem programu był spływ rzeką Krutynią, czyli sposobność do podziwiania piękna tamtejszego krajobrazu. Na zakończenie festynu uczestnicy udali się w okolice Iznoty - do miejsca, zamieszkiwanego przed wiekami przez Galindów. Dzieci spacerując parkiem poznały kulturę ludu zamieszkującego tereny Wielkich Jezior Mazurskich.

Tekst & foto: Grażyna Zagórska Koordynator festynu