Gmina

Aktualności sportowe

Puchar Świata w Cittiglio

Rozmiar czcionki:

W roku 2011 debiut podczas Pucharu Polski w Przełajach w Ełku i Giżycku, teraz Puchar Świata we Włoszech. Zuzanna Skubaja pnie się na wyżyny!

Osiemnastoletnia mieszkanka Bratiana ostatnie dni spędziła we Włoszech, gdzie pojechała w ramach okresu przygotowawczego do sezonu kolarskiego. Wraz ze swoimi koleżankami z drużyny TKK Pacific Nestlé Fitness Cycling Team trenowała w słonecznej Toskanii. Dziewczyny ciężko pracowały pod okiem swojego trenera Pawła Bentkowskiego. Przejechały tam ponad 1200 km.

 

29 marca br. Zuzanna Skubaja wzięła udział w kolejnej odsłonie Pucharu Świata, który odbył się w Cittiglio. Był to jej pierwszy zagraniczny wyścig w jakim wzięła udział. Miała okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami z całego świata. Mimo ogromnej tremy i obaw, o to czy uda jej się ukończyć ten klasyk, Zuzia pojechała naprawdę dobrze.

Na starcie stanęło 112 zawodniczek, do mety dojechało ich już tylko 74. Mieszkanka Bratiana ukończyła swój pierwszy Puchar Świata na 25 miejscu. Mimo, że brak jej jeszcze „kolarskiego obycia” i techniki jazdy w ogromnym peletonie, uwierzyła, że może konkurować z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Pierwszy start z czołówką światową był dla niej trudny również z tego względu, że zawodnicy z różnych stron świata mają już za sobą kilka lub kilkanaście wyścigów. W Polsce zaś sezon kolarski rozpocznie się dopiero 11 kwietnia wyścigiem w Sobótce.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych juniorek, które startując tylko we dwie, stawiły czoło silnym grupom, w tym kilku reprezentacjom. To pierwszy dowód na to, że możemy mieć z nich pociechę w tym sezonie. – tak start Zuzy i jej koleżanki podsumował prezes toruńskiego klubu, Leszek Szyszkowski.

 

Pani Zuzannie serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy dumni, że nasz gmina posiada osoby tak utalentowane, mające pasje oraz zapał i upór w drodze do ich realizowania.

 

 

(źródło: Ewa Skubaja)

Share