Gmina

Aktualności sportowe

Komunikat z Gminnego Trójboju Lekkoatletycznego

Rozmiar czcionki:

Wiosna sprzyja sportowcom, którzy chętnie rywalizują na świeżym powietrzu. W gminie Nowe Miasto Lubawskie odbył się trójbój lekkoatletyczny dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

Pięcioosobowe reprezentacje szkół z terenu gminy spotkały się w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach, aby walczyć o mistrzowskie tytuły.

Do zawodów stanęli lekkoatleci z Bratiana, Gwiździn, Radomna, Skarlina i Tylic. Wszyscy współzawodniczyli w trzech konkurencjach: w biegu na 60 m, w rzucie piłeczką palantową i w biegu na 300 m. Wynik każdego zawodnika przeliczony został na punkty zgodnie z tabelami lekkoatletycznymi.

Cztery zsumowane najlepsze wyniki każdej z drużyn zadecydowały o kolejności miejsc w całym trójboju.

Wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała drużyna z Radomna, która wyprzedziła lekkoatletki ze szkoły w Gwiździnach. Na miejscu trzecim uplasowały się dziewczęta z Bratiana. Wśród chłopców Mistrzami Gminy Nowe Miasto Lubawskie zostali uczniowie ze szkoły w Gwiździnach. Na drugim miejscu podium stanęli lekkoatleci ze szkoły w Radomnie, a miejsce trzecie zajęli reprezentanci podstawówki z Bratiana.

Wyłoniono też najlepsze miejsca indywidualne. Najwyższy wynik wśród dziewcząt uzyskała Dorota Zabłotna z Radomna, a wśród chłopców Wiktor Wierzbowski z Gwiździn.

Wszystkie reprezentacje otrzymały dyplomy za start w zawodach. Zawodników trzech najlepszych drużyn nagrodzono medalami ufundowanymi przez gminę Nowe Miasto Lubawskie.

 

(Źródło: Grażyna Zagórska)

 

Share