Gmina

Aktualności sportowe

Nowy sezon Zuzanny

Rozmiar czcionki:

Bratianka Zuzanna Skubaja, zawodniczka Pacific Toruń Nestlé Fitness Cycling Team, 11 kwietnia rozpoczęła nowy sezon szosowy startem w kryterium w Dzierżoniowie i klasyku Ślężański Mnich.

Podczas startu w kryterium, Zuza i jej koleżanki miały do pokonania 20 rund, które dały w sumie 30 km.

Od początku na trasie widoczne były zawodniczki toruńskiego klubu. Podopieczne Pawła Bentkowskiego nie dały szans konkurencji.

 

Zuza znalazła się na III miejscu w kategorii juniorek, zaraz za Moniką Brzeźna.

Dzień później zawodniczki wzięły udział w klasyku, w którym Zuza uplasowała się na IV miejscu, a jej koleżanki zdominowały podium.

Tydzień później przy bardzo wietrznej pogodzie odbył się Puchar Polski w Grudziądzu. Pierwszego dnia była jazda indywidualna na czas, drugiego - wyścig ze startu wspólnego. Podczas jazdy indywidualnej ponownie bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Pacific Toruń Nestlé Fitness Cycling Team, zaś mieszkance Bratiana do podium zabrakło 1 sekundy.

Kolejnego dnia, w wyścigu ze startu wspólnego, sportsmenki ponownie dominowały. Od początku narzuciły ostre tempo i podczas kolejnych przejechanych kilometrów pozostawiały konkurentki w tyle. Tu wiatr był ich sprzymierzeńcem, pozwalał „porwać” peleton już od pierwszej rundy.

Fitneski rozegrały ten wyścig tak jak chciały, zajmując I miejsca na podium zarówno w elicie, jak i w juniorkach. Zuzanna Skubaja uplasowała się na II miejscu, tuż za swoją koleżanką klubową, Agnieszką Skalniak, brązową medalistką Mistrzostw Świata Ponferradzie.

 

 

(Żródło: Ewa Skubaja)

 

 

 

Share