Aktualności sportowe

Złoto dla Agaty

W dniach od 19 do 21 czerwca 2015 roku na stadionie AZS w Łodzi odbyły się Finały ogólnopolskie „Czwartków LA".

W imprezie tej uczestniczyło ponad 2500 zawodników i zawodniczek, w tym 7 lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.

Był to najbardziej udany wyjazd na zawody w historii tej szkoły -  aż dwójka zawodników z nowomiejskiego powiatu zdobyła medale.

Agata Zielińska, mieszkanka Pacółtowa, zdobyła I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii klas V z wynikiem 148 cm w skoku wzwyż, tym samym ustanawiając rekord szkoły. Będzie ona reprezentować nasze państwo na finałach europejskich, które odbędą się we wrześniu w Warszawie.

Dnia 1 lipca 2015 roku podczas Sesji Rady Gminy, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Sekretarzem Gminy pogratulowali naszej gminnej sportsmence osiągnięć oraz wręczyli drobny upominek, jednocześnie życząc dalszych sukcesów.

(fot. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim)