Gmina

Aktualności sportowe

OSP Gwiździny na zawodach rangi krajowej

Rozmiar czcionki:

W dniach 4 – 6 września br. OSP Gwiździny wraz z OSP Lubstynek (powiat iławski) reprezentowali województwo Warmińsko – Mazurskie na organizowanych co 4 lata XIV Krajowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych OSP w Polanicy Zdrój.

Wystartowało w nich 19 drużyn kobiecych oraz 19 drużyn męskich.

Naszym gminnym reprezentantom, drużynie kobiecej, awans do zawodów szczebla krajowego zapewniła zeszłoroczna wygrana rangi wojewódzkiej. Minionego weekendu konkurowali w następującym składzie: Anna Fido, Anita Ptaszyńska, Milena Staszyńska, Dominika Czepek, Wiesława Sargalska, Agnieszka Frahs, Anna Waruszewska, Karolina Waruszewska, Justyna Wiśniewska, Dariusz Waruszewski (mechanik). Kierownik drużyny to Waldemar Staszyński.

Pierwszą konkurencją podczas strażackich zmagań była musztra, następnie druhowie wzięli udział w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej.

Pomimo dobrego wyniku w konkurencji ćwiczenie bojowe, współzawodnictwo w sztafecie pożarniczej nie powiodło się „naszym ochotniczkom”, przede wszystkim z powodu oddziaływania stresu. W związku z tym, w klasyfikacji generalnej zajęły 13 miejsce (Lubstynek 19).

Dla uczestniczek satysfakcjonujący jest jednak sam udział w wydarzeniu – to nowe doświadczenie. Jak wypowiada się Dowódca drużyny – Anna Fido: „Sam udział w takich zawodach był dla nas wielkim wyróżnieniem. Pomimo, że nie wszystko poszło po naszej myśli, warto było tam pojechać i zmierzyć się z najlepszymi”.

 

(Foto: OSP Gwiździny)

 

Share