Aktualności sportowe

Bratiańczyk spróbował swoich sił w Biegu Charytatywnym dla WOŚP w Grudziądzu

W niedzielę 10 stycznia bratiańczyk Dariusz Grabowski kolejny raz spróbował swoich sił w biegowych potyczkach.

Tym razem reprezentował naszą gminę w Grudziądzu podczas Biegu dla WOŚP. Oto relacja sportowca.

„Zaproszenie na ten bieg otrzymałem od zaprzyjaźnionej grupy Akademii Biegowej z Grudziądza. Cieszy mnie ten fakt oraz to, że w tak trudnym dla siebie okresie - przygotowawczym do ULTRAMARATONU, znalazłem czas by wesprzeć WOŚP. Nie można odmówić sportu w ramach tak szlachetnej akcji.

W niedzielę w Grudziądzu pobiegłem wśród 600 osób, na dystansie 5 km. Trasę udało mi się pokonać w czasie 25 minut - uważam to za świetny wynik! Wraz ze mną udział w wydarzeniu wzięło dwoje biegaczy z zaprzyjaźnionej Grupy Kurzętnik Biega – Michał Grzywacz (czas 21 minut) oraz Ewelina Jankowska (czas 31 minut). Po sportowych zmaganiach wrzuciliśmy kilka złotówek do puszek i ze świetnymi nastrojami oraz pięknymi medalami wróciliśmy do domów.

Ciekawostką jest, że na konto grudziądzkiego sztabu Orkiestry przekazano 23.510 złotych, czyli o ponad 7 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem – bardzo cieszy wsparcie, bezinteresowność i dobre serca ludzi!”

(Źródło: Dariusz Grabowski)