Gmina

Aktualności sportowe

Mieszkańcy Jamielnika wiedzą, że „ruch, zdrowa dieta i gimnastyka, to ważna profilaktyka”

Rozmiar czcionki:

W połowie grudnia 2015 roku zakończyło się zadanie pn. „Ruch, zdrowa dieta i gimnastyka, to ważna profilaktyka” realizowane przez jamielnickie stowarzyszenie.

Od połowy marca do połowy grudnia 2015 roku z przerwą wakacyjną, co tydzień liczna grupa pań, w towarzystwie swoich córek, korzystała z bezpłatnych zajęć aerobiku, które prowadziła pani Izabela Kruk – Senkowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Radomnie.

Spotkania odbywały się głównie w sali gimnastycznej miejscowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Wsparcia finansowego na realizację zadania udzieliła gmina Nowe Miasto Lubawskie w ramach ogłaszanego konkursu dla organizacji pozarządowych.

Prócz aerobiku przeprowadzono kolejny Bieg po zdrowie podczas Dni Rodziny. W tej formie aktywności uczestniczyły całe rodziny, tak jak podczas Nocy Świętojańskiej, organizowanej przez Radę Sołecką, KGW i miejscowych strażaków. Były też wycieczki rowerowe seniorów i spotkania na pasiece państwa Heleny i Stanisława Wasilów. Każda forma aktywności ma tylko plusy: poprawia kondycję fizyczną i wpływa na dobre samopoczucie oraz uczy jak racjonalnie planować obowiązki, aby znaleźć czas dla siebie i jak wspólnie z rodziną cieszyć się z każdego szczęśliwie przeżytego dnia.

 

(Źródło: Barbara Grzywacz)

 

Share