Aktualności sportowe

„Bratian Biega” – biega cała gmina

Zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu – wraz z nowym rokiem nowomiejska gmina zachęca do tego oraz wspólnego uprawiania sportu z nowo powstałą grupą „Bratian Biega”.

Od 15 stycznia br. do tego amatorskiego zespołu biegaczy przyłączyło się już 10 osób, w tym 7 regularnie uczestniczących w spotkaniach. Wciąż mile widziani są kolejni uczestnicy – drzwi są otwarte dla wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży (dzieci do lat 18 uczestnictwo wyłącznie za pisemną zgodą rodziców).

Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 18:30, niedziele od godz. 15:30 – zbiórki przed Orlikiem w Bratianie. Serdecznie zapraszamy!

Założycielem grupy jest bratiańczyk mający na swoim koncie już wiele startów biegowych - Dariusz Grabowski. Jakie cele przyświecały mu aby zainicjować powstanie grupy? Przede wszystkim chęć promowania aktywności fizycznej, nawoływanie do czynnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – niezależnie od pogody, by hartować swój organizm. To zachęta do wspólnego dzielenia pasji, wzajemnego motywowania się do dbania o dobrą kondycję, a także promowanie gminy poprzez starty w zawodach lekkoatletycznych. Sportowiec zapewnia, że wspólne bieganie, to także mnóstwo świetnej zabawy pomiędzy codziennymi obowiązkami - chwila relaksu i przyjemnego wysiłku.

Grupa wspierana i sponsorowana jest przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie oraz Zakład Produkcyjny Ostalgo. Jak komentuje Dariusz Grabowski: „Razem z panem Zbigniewem Maćkiewiczem, właścicielem firmy Ostalgo, doszliśmy do wniosku, że w Bratianie nareszcie zaczyna się więcej dziać w dziedzinie sportu. Jako mieszkańcy chcemy ze sobą współpracować dla dobra lokalnej społeczności, promocji gminy oraz naszej małej miejscowości."

(Źródło: Dariusz Grabowski)