Aktualności sportowe

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Zawody pożarniczeW niedzielę, 13 maja, rozegrano w Jamielniku doroczne zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży z Miejsko Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich dziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy oraz reprezentacja Nowego Miasta Lubawskiego, w tym gronie znalazły się także cztery drużyny żeńskie.

Zawody otworzył Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, także druh strażacki, pełniący funkcję Prezesa Zarządu Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawody rozgrywane były na boisku wiejskim w dwóch konkurencjach:

• Bieg sztafetowy,
  • Ćwiczenie bojowe.

W biegu sztafetowym uczestniczyło po 7 zawodników, każdy miał do pokonania dystans 50 m w trakcie którego wykonać należało określone, dla każdego zawodnika inne, zadanie. W ćwiczeniu bojowym uczestniczyło po 8 zawodników. Polegało ono na rozwinięciu linii, podaniu wody, obróceniu tarczy i przewróceniu pachołka za pomocą prądu wody. Były to bardzo widowiskowe konkurencje, a ta druga podobała się szczególnie młodszej części licznej widowni.

Zawody wygrały drużyny, które uzyskały najwięcej punktów po zsumowaniu obydwu konkurencji. Były to wśród pań – drużyna OSP Gwiździny, a wśród panów drużyna OSP Chrośle. Zwycięskim drużynom gratulujemy.

WYNIKI ZAWODÓW

Drużyny żeńskie