Aktualności sportowe

Polska Rosja 1:1

mecz mPonad 16 milionów telewidzów w Polsce oglądało we wtorek transmisję rozgrywanego w ramach mistrzostw Europy, na Stadionie Narodowym w Warszawie, meczu Polska Rosja. Byli wśród nich samorządowcy oraz sołtysi Gminy Nowe Miasto Lubawskie z Wójtem Tomaszem Waruszewskim na czele, którzy umówili się na wspólne, z mieszkańcami Chrośla, oglądanie transmisji meczu w tamtejszej świetlicy wiejskiej. Wszystko odbyło się jak należy. Były biało-czerwone szaliki, były koszulki z orzełkami, były inne kibicowskie gadżety. Nie zapomniano pomalować twarzy w barwy narodowe. Na początek wszyscy, wspólnie z widownią na stadionie, odśpiewali Hymn Polski. Zabrzmiał pierwszy gwizdek. Mecz się rozpoczął. Jedna akcja, druga. Po straconej bramce nastroje opadły trochę, ale dalej był głośny doping, gdy nasi byli przy piłce i były jęki zawodu po każdej niewykorzystanej okazji. W końcu wszyscy zerwali się z krzeseł. Zdobyliśmy wyrównującego gola! Co za ulga. Szkoda, że tylko jednego, ale z takim przeciwnikiem, to i tak sukces. Mecz zakończył się, ale nasi kibice nie od razu rozeszli się do domów. Niektórzy jeszcze długo i gorąco dyskutowali, inni miło spędzili dalszą część wieczoru przy tańcach i muzyce.