Aktualności sportowe

Warmia i Mazury Senior Games 2012

logo wmsgmMiędzynarodowe Zawody Warmia Mazury Senior Games 2012, odbędą się w dniach 9 - 16 września 2012 na terenie 4 miast - Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego i Ornety. Zawody są formą sprostania rosnącym wymaganiom osób należących do pokolenia 45 + (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (siatkówka halowa, piłka nożna oraz tenis stołowy), prowadzących ciekawe, aktywne życie, poszukujących różnych możliwości samorealizacji oraz aktywnie włączających się w działalność społeczności lokalnej w dziedzinie sportu, zdrowia i rekreacji.

Celem zawodów jest integracja osób aktywnych poprzez upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz zachęcanie do uprawiania różnych dyscyplin sportowych niezależnie od wieku. Aktywność fizyczna wpływa bowiem na utrzymanie dobrej kondycji zdrowia fizycznego, psychicznego oraz ogólnego samopoczucia. Przewidziane są również imprezy towarzyszące dla zawodników oraz osób im towarzyszących.
W najbliżej położonej Iławie rozgrywane będą turnieje siatkówki plażowej, siatkówki halowej oraz tenisa ziemnego.
Jest to jedno z szeregu przedsięwzięć podejmowanych przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego mające na celu oprócz pierwszoplanowego celu jakim jest aktywizacja życia mieszkańców także promocję regionu w skali ogólnokrajowej.

Więcej o zawodach: www.seniorgames2012.pl
Do pobrania Program zawodów