Aktualności sportowe

Jesienne zmagania w warcaby

WLS logoGra w warcaby jest bardzo popularną rozrywką umysłową mieszkańców Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Tą grą planszową pasjonują się osoby w różnym wieku, począwszy od dzieci ze szkól podstawowych, a skończywszy na zaznających zasłużonego wypoczynku emerytach. Poza rozgrywkami z rodziną i znajomymi, przy okazji spotkań towarzyskich, organizowane są różnego rodzaju mistrzostwa i turnieje na których można skonfrontować swoje umiejętności z nieco szerszym gronem entuzjastów tego sportu. Jedną z takich potyczek był Turniej Warcabowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy, który odbył się sobotę 20 września, w Nowym Dworze Bratiańskim. Organizatorem był miejscowy LZS pod przewodnictwem Pana Grzegorza Zboińskiego.

W turnieju wzięło udział 20 zawodników. Czołowe miejsca wywalczyli:
1. Licznerski Adam
2. Biegajski Roman
3.Tuszyński Eugeniusz
Wśród kobiet najlepsza okazała się Grzonkowska Anna, a wśród juniorów Lotarski Patryk

Poza tą jednorazową imprezą, zaplanowane jest rozegranie Warcabowej Ligi Sołectw Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Organizatorem jej jest Gminne Centrum Kultury w Mszanowie, które zaprasza do udziału mieszkańców naszej Gminy. Prawo startu mają drużyny reprezentujące sołectwa Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przewiduje się trzy serie spotkań:

• 18.11.2012 godz.14.30 – świetlica Gwiździny,
  • 25.11.2012 godz.14.30 – świetlica Nowy Dwór Bratiański,
  • 02.12.2012 godz.14.30 - Gminne Centrum Kultury w Mszanowie, gdzie rozegrany zostanie finał ligi.

Dla najlepszych drużyn przewiduje się puchary i nagrody.

Termin zgłoszenia drużyn upływa 12.11.2012 r.
Zgłoszenia prosimy przekazywać na adres:
GCK Mszanowo,
Mszanowo, ul. Podleśna 1,
13-300 Nowe Miasto Lubawskie,
drogą pocztową lub osobiście.
Informacje o szczegółach można uzyskać również od Pana Romana Biegajskiego tel. 509 146 160.

Więcej informacji regulaminie do pobrania tutaj.