Aktualności sportowe

Zuza nie osiada na laurach

Zuza Skubaja mZuza Skubaja utalentowana sportsmenka, uhonorowana 7 stycznia 2013 r., podczas spotkania podsumowującego dokonania Gminy w roku 2012, Medalem za Osiągnięcia Sportowe i Promocję Gminy Nowe Miasto Lubawskie, nie osiada na laurach. Może pochwalić się dalszymi zdobyczami. Zawodniczka wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Łódzkie 2013. W dniach 5-7.07.2013 zmagała się w dwóch wyścigach: jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

• Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie 10 km. Zuza pokonała ten dystans w czasie 15:20,44 osiągając średnią prędkość blisko 40 km/h. Wykręcony czas dał Zuzi srebrny medal i tytuł I Vice Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.
  • 7.07.2013 odbył się wyścig ze startu wspólnego. Juniorki młodszej miały do pokonania 65 km. Na mecie finiszowała cała 40-osobowa grupa. Zuza linię mety przekroczyła jako 10-ta zawodniczka.