Aktualności sportowe

Kolejny sukces Zuzi

podium 1

W dniach 11-13 października 2013r. w BGŻ Arenie – torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się już ostatnie w sezonie 2013 Mistrzostwa Polski elity w kolarstwie torowym. Wzięła w nich udział mieszkanka naszej gminy - Zuzanna Skubaja. Rezprezentowała ona Drużynę MKS Emdek Bydgoszcz, która składała się z trzech juniorek młodszych: Anny Bakuły, Marty Zięby i Zuzi oraz jedynej reprezentantki elity: Edyty Jasińskiej.

Drużyna wystartowała w wyścigu na 4000 m. Walka o podium była naprawdę bardzo wyrównana, mimo że ekipę z Bydgoszczy reprezentowały głównie młodsze zawodniczki. Złoty medal Mistrzostw Polski elity przypadł drużynie z Kórnika, która dystans 4000 m pokonała w czasie 4:51:770, srebro wywalczyły zawodniczki z Żyrardowa (4:52:916), natomiast po brąz sięgnęła drużyna Zuzi (5:06:932). Był to kolejny medal Mistrzostw Polski zdobyty przez młodą zawodniczkę z Bratiana. W ten sposób zakończyła ona sezon 2013, podczas którego łącznie zdobyła cztery medale Mistrzostw Polski: dwa srebrne i dwa brązowe.

Źródło: Ewa Skubaja