Aktualności sportowe

Wojewódzki sukces baseballistów z Tylic

BaseballNie tak dawno baseballowa reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach wygrała rozgrywany u siebie I Wojewódzki Turniej Baseballu o Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, a już może pochwalić się kolejnym osiągnięciem.
Drużyna trenująca pod opieką Grażyny Zagórskiej 12 listopada wzięła udział w Wojewódzkim Halowym Turnieju Baseballu o Puchar Burmistrza Miasta Barczewo, gdzie okazała się bezkonkurencyjna. Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich Wrota, Urząd Miasta Barczewo oraz UKS „Yankees" Działdowo.
Tyliczanie wyszli zwycięsko ze wszystkich rozegranych meczów w turnieju. Pokonali uczniów z Bartołt Wielkich 7:5 i ograli gospodarzy 8:3. Okazali się także zdecydowanie lepsi od reprezentacji Szkoły w Zajączkowie Lubawskim (10:1). Puchar Burmistrza Miasta Barczewo trafił więc w ich ręce.
Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z Bartołt Wielkich, a trzecie uczniom z Zajączkowa. Ostatnią lokatę zajęli baseballiści z Lamkowa, którzy nie zdołali skutecznie przeciwstawić się rywalom.

baseball.2012-1 baseball.2013-2

Źródło: Grażyna Zagórska