Aktualności sportowe

Wojewódzki sukces najmłodszych piłkarek z Tylic i Gwiździn

turniej ilawa

28 marca 2014 r. w Iławie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej: „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Powiat nowomiejski w kategorii dziewcząt U-10 reprezentowała drużyna złożona z zawodniczek ze szkół podstawowych w Tylicach i w Gwiździnach pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej.

Przyszło im stawić czoła jedenastu najlepszym drużynom z terenu całego województwa. Zawody rozgrywano w grupach eliminacyjnych na ośmiu boiskach. Najpierw nasze reprezentantki w swojej grupie pokonały zespoły z Iławy i z Nidzicy. Wyjście na pierwszym miejscu pozwoliło im na walkę o najlepsze pozycje w turnieju. Z powodzeniem realizowały założenia taktyczne, pnąc się coraz wyżej w klasyfikacji. Ostatecznie zakończyły turniej na bardzo wysokim III miejscu w województwie warmińsko – mazurskim. Wyżej na podium znalazły się jedynie drużyny z Olsztyna i Elbląga. To najlepszy w historii szkół piłkarski wynik tej kategorii wiekowej. Cały turniej trwał ponad osiem godzin. Było to duże przedsięwzięcie organizacyjne i można pochwalić gospodarzy za sprawny przebieg zawodów.
Skład reprezentacji powiatu: w bramce: Joanna Marszelewska; w ataku: Daria Lange i Martyna Smyka; na pomocy: Zuzanna Lange, Zuzanna Rutkowska, Agata Bukowska i Paulina Jastrzębska oraz Wiktoria Kiełbowicz, Nikola Paplińska, Nikola Wiśniewska i Martyna Bukowska w obronie

Tekst & foto: Grażyna Zagórska