Aktualności sportowe

Wojewódzkie Halowe Samorządowe Igrzyska Wsi 2014

W dniu 6 kwietnia na wojewódzkie igrzyska do Lidzbarka Warmińskiego wybrała się kompletna reprezentacja gminy Nowe Miasto Lubawskie. 24 osoby stanęły do rywalizacji z piętnastoma najlepszymi gminami województwa we wszystkich konkurencjach.

Igrzyska samorzadowe 2014

Oprócz trójboju kadry samorządowej, sportowa i rekreacyjna walka toczyła się w wieloboju rodzinnym, podnoszeniu odważnika, tenisie stołowym, szachach, warcabach, brydżu sportowym oraz prestiżowym przeciąganiu liny. W wielu konkurencjach byliśmy wysoko notowani. W programie igrzysk były też tradycyjnie obecne zmagania o wyraźnie rekreacyjnym charakterze, w których trudno zapewnić sobie dobry wynik. Często trzeba w tym przypadku trochę szczęścia. Nasi reprezentanci godnie rywalizowali ze wszystkimi sportowymi rywalami. W całych igrzyskach wywalczyli dla gminy VII miejsce w województwie warmińsko - mazurskim. Wielu z nich stanęło na stopniach podium z herbem naszej gminy w tle. Najlepsze wyniki uzyskali:

• Zbigniew Wadecki – II miejsce w podnoszeniu odważnika w kat. do 75 kg,
  • Drużyna przeciągająca linę w składzie: Dorota Palarowska, Urszula Gawińska, Wojciech Karbowski, Marian Grabowski i Waldemar Grabowski – II miejsce,
  • Marta Dias – III miejsce w szachach,
  • Feliks Stachowicz – III miejsce w szachach.

Kierownikiem ekipy była Grażyna Zagórska.

Tekst & foto dostarczyła Grażyna Zagórska