Gmina

Aktualności sportowe

Komunikat z XI Biegu Tylickiego w ramach ogólnopolskiej akcji „ Polska Biega”

Rozmiar czcionki:

Bieg Tylicki 2014 mW niedzielę 25 maja 2014 roku w Tylicach odbył się XI już Bieg Tylicki. Po raz szósty połączony był z ogólnopolską akcją „ Polska Biega". Na starcie pojawiło się 150 zawodników. Oficjalnego otwarcia imprezy biegowej dokonał Piotr Patalon - Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w towarzystwie Andrzeja Andrzejewskiego – Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie. Następnie wszyscy biegacze wzięli udział w krótkiej rozgrzewce przy muzyce, przygotowując się do pokonania dowolnego dystansu, maksymalnie 3,6 km.

Sygnał do startu w zastępstwie Starosty Ewy Dembek dała Ewa Kalisz – Górzkowska Sekretarz Powiatu Nowomiejskiego. W zawodach startowały: dzieci, młodzież i dorośli. Zobaczyć też można było matki z maleństwami w wózkach. Bieg zostały przeprowadzony w formie rekreacyjnej bez podziału na kategorie wiekowe.
Na metę po pokonaniu całego dystansu jako pierwsi przybiegli:

Panie

I miejsce – Wiktoria Samsel (Gwiździny);
II miejsce – Daria Lange (Tylice);
III miejsce – Alina Ługiewicz ( Tylice).

Panowie

I miejsce – Piotr Patalon ( Bratian);
II miejsce – Radosław Lange (Tylice),
III miejsce – Adam Pawlikowski (Grudziadz).

Zawodnicy ci zostali uhonorowani pucharami. Wyróżniono też najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Następnie odbyło się losowanie nagród rzeczowych przygotowanych dla wszystkich uczestników. Można było wygrać sprzęt sportowy i rekreacyjny oraz wiele gadżetów. Takie atrakcje możliwe były dzięki sponsorom i zarazem organizatorom Biegu Tylickiego: Starostwu Powiatowemu Nowe Miasto Lubawskie, Urzędowi Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminnemu Centrum Kultury i Gminnemu Zrzeszeniu LZS w Mszanowie , Szkole Podstawowej w Tylicach i UKS – owi „Sprint" oraz kołu LZS „Burza" w Tylicach.

Grażyna i Henryk Zagórscy prowadzący zawody składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom biegu, sędziom i sponsorom.

Tekst & foto: Koordynator biegu Grażyna Zagórska

Share