CHCEINTERNET.PL

Rok 2015 ma szansę zaowocować w zapewnienie całemu obszarowi Warmii i Mazur jeszcze szybszego Internetu dzięki powstaniu sieci szkieletowo – dystrybucyjnej. Będzie to możliwe za sprawą realizowanego przez województwo Warmińsko – Mazurskie projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Co to jest Sieć Szerokopasmowa i jakie korzyści przyniesie jej wybudowanie? Co zrobić by mięć swój udział w zrealizowaniu projektu? Przeczytaj!

Pojęcie Sieci Szerokopasmowej przyrównać można do autostrady, która umożliwia przesyłanie ogromnych ilości danych z dużą prędkością.

Posiada również swoje węzły, które umożliwiają połączenie drogami wojewódzkimi i lokalnymi, czyli mniejszymi sieciami skupiającymi mniejsze miasta, osiedla czy nawet domy.

W ramach projektu powstanie ponad 2200km Światłowodów oraz ponad 226 węzłów szkieletowo – dystrybucyjnych, będących trzonem do jej autostrady.

Do uzyskania pełnych efektów konieczny będzie jeszcze jeden krok – zbudowanie sieci w ostatniej mili. Dzięki niej, praktycznie każdy dom, urząd, szkoła i firma w województwie uzyska możliwość podłączenia do szybkiego Internetu. Zapewnią to operatorzy telekomunikacyjni, jednak będzie to możliwe tylko dzięki zgodnej współpracy samorządów gminy, powiatów i województwa, wynikającej z Planu Cyfrowego 2015 dla Warmii i Mazur.

Jakie korzyści przyniesie wybudowanie Sieci Szerokopasmowej w województwie?

Dla mieszkańców oznaczać będzie to łatwiejszy i tańszy dostęp do ulepszonego Internetu, co równoważy z możliwością korzystania z innych usług, edukacji i komunikacji ze światem. Jest to także pewnego rodzaju zachęta dla firm, które w naszym województwie chcą prowadzić i rozwijać swoją działalność.

Obecnie do szybkiego Internetu ma dostęp połowa naszego województwa. Chcesz mieć do niego dostęp również Ty? Chcesz pomóc przyśpieszyć budowę sieci ostatniej mili w swojej okolicy?

OZNACZ SIĘ NA STRONIE : http://chceinternet.pl/. Twój głos zostanie przekazany operatorom telekomunikacyjnym.

Plan Cyfrowy 2025 dla Warmii i Mazur powoli staje się rzeczywistością. Kolejne jednostki samorządu podpisują Porozumienie. Gmina Nowe Miasto Lubawskie już wspiera inicjatywę! Sprawdź sam!

źródło: http://chceinternet.pl/