Czy będzie chodnik?

W związku z wizytą Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, w celu ponownego zabiegania o budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej w Bratianie oraz wszelkimi podjętymi krokami w tejże sprawie, mamy już pierwszą reakcję.

Do siedziby Gminy napłynęło pismo, w którym Ministerstwo informuje, że resort infrastruktury i rozwoju dostrzega potrzebę poprawy stanu bezpieczeństwa na owym odcinku drogi. Jednakże, zważywszy na to, iż podobnych tras wymagających renowacji (które także wpisane są do Programu budowy ciągów pieszo – rowerowych) jest bardzo dużo, a finanse są ograniczone – Departament Dróg i Autostrad nadmienia, że nie wszystkie inwestycje mogą być realizowane w trybie natychmiastowym.

Ministerstwo udzieliło więc odpowiedzi, w której nie określa jednoznacznie kiedy zrealizuje inwestycję, ale też nie zamyka drzwi do jej wykonania. Jesteśmy pełni nadziei, że tym razem starania w drodze do zapewnienia większego komfortu podróżującym drogą bratiańską zostaną nagrodzone, a inwestycja zostanie sfinansowana kiedy tylko pojawi się taka możliwość.