Gmina

Aktualności

20 lat z siedzibą w Mszanowie

Rozmiar czcionki:

20 lat temu, a dokładnie dnia 26.06.1995 roku miało miejsce przeniesienie siedziby Urzędu Gminy z Nowego Miasta do Mszanowa na miejsce dawnego biurowca Przedsiębiorstwa Państwowego Gospodarstwa Rolnego.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia, dnia 26.06.2015 roku na Sali konferencyjnej dzisiejszej siedziby władz gminy zorganizowano kameralne spotkanie.

Wzięli w nim udział: Wójt poprzednich kadencji – Roman Trąpczyński, który 20 lat temu przewodniczył wspominanej uroczystości, obecny Wójt – Tomasz Waruszewski, redaktor naczelny Gazety Nowomiejskiej – Stanisław Ulatowski oraz długoletni pracownicy Urzędu Gminy, świetnie pamiętający tamten dzień – Danuta Ewertowska, Wiesława Marchlewska, Paweł Oelberg, Elżbieta Umińska, Krystyna Truszyńska oraz Ewa Wejner.

Dla uczestników czas podczas spotkania jakby się cofnął – odbyli podróż do przeszłości dzięki wspólnemu przeglądaniu zdjęć, z prywatnego archiwum poprzedniego włodarza gminy oraz wymianie wspomnień. Rozmawiali o tym jak przebiegała uroczystość zmiany lokalizacji siedziby, kto miał swój udział w tym ważnym wydarzeniu, jak wszystko się zmieniło na przestrzeni kolejnych lat - podczas tej wędrówki do dnia dzisiejszego. Spotkanie upłynęło więc w bardzo sentymentalnej, a zarazem miłej, pełnej uśmiechu, atmosferze.

 

 

Share