Gmina

Aktualności

„Koperty życia” - z nią będziesz bezpieczny!

Rozmiar czcionki:

To co najcenniejsze w życiu człowieka to jego zdrowie, a co za tym idzie – również to, co może okazać się pomocne w jego pielęgnowaniu.

Doskonałym przykładem, a zarazem proponowanym rozwiązaniem jest „Koperta życia”.

To plastikowa koperta z kartą informacyjną oraz naklejką magnetyczną z napisem „Tu jest koperta życia” do zamieszczenia na drzwiach lodówki.

Karta informacyjna posiada takie informacje jak: imię, nazwisko, numer Pesel, telefony kontaktowe do bliskich osób, a także grupę krwi, choroby na które się leczymy, przyjmowane leki, uczulenia oraz inne ważne informacje, które mogą być istotne z medycznego punktu widzenia.

 

 

W czym w ogóle ma pomóc „Koperta życia” i dlaczego ma być lokalizowana w lodówce?

Zadaniem koperty jest obdarowanie większym komfortem oraz poczuciem bezpieczeństwa osoby starsze i schorowane. W chwili możliwej interwencji lekarskiej ratownik medyczny wyposażony zostanie dzięki niej w niezbędną wiedzę, która znacznie skróci czas potrzebny na diagnozę oraz zwiększy szanse na szybki i skuteczny ratunek. Aby proces pomocy był jeszcze bardziej sprawny, umieszcza się ją w lodówce ponieważ jest łatwa do odnalezienia w każdym domu – ratownik szybko do niej dotrze. Na jej drzwiach przykleja się więc informację, że koperta ze wskazówkami znajduje się w środku.

Akcja, która jest dobrowolna i bezpłatna, przeznaczona jest dla każdego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie w wieku senioralnym (od 60 lat), a także osób niepełnosprawnych. Aby wziąć w niej udział należy wypełnić kartę informacyjną, potwierdzić treść w niej zawartą u lekarza, następnie umieścić ją w kopercie w lodówce, a urządzenie oznaczyć naklejką magnetyczną o treści „Tu jest koperta życia”.

 

Blankiety można odbierać w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, w pokoju nr 2. (Mszanowo, ul. Podleśna 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie).

 

 

Serdecznie zachęcamy do zadbania o swoje bezpieczeństwo lub bliskiej Państwu osoby. Czasem o ludzkim życiu decyduje sekunda, a wówczas każda wskazówka jest naprawdę ważna.

 

 

Share