Gmina

Aktualności

Darmowe porady prawne dla mieszkańców

Rozmiar czcionki:

Mieszkańcu! Potrzebujesz pomocy prawnej? Od teraz uzyskasz ją bezpłatnie w kilku punktach na terenie powiatu – także na terenie gminy.

Od 2016 roku w Powiecie Nowomiejskim funkcjonują mobilne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, umiejscowione w Mszanowie, Nowym Mieście Lubawskim, Kurzętniku, Grodzicznie i Biskupcu.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Mszanowie, zlokalizowany w Gminnym Centrum Kultury (ul. Podleśna 1), funkcjonuje we wtorki w godz. 12:00 – 16:00 oraz piątki w godz. 12:00 -16:00.

 

Można w nim nabyć porad m.in. z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, spraw karnych, cywilnych, administracyjnych czy rodzinnych, a także w kwestiach przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej i prawa podatkowego.

Wsparcie prawne nie obejmuje spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego oraz spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności).

 

Więcej informacji oraz harmonogram świadczenia usług na terenie pozostałych miejscowości

 

 

Share