Gmina

Aktualności

Pomoc dla pogorzelców z Pacółtowa

Rozmiar czcionki:

plakat pacółtowo mCzęste pożary w rejonie pogranicza Pacółtowa i Tylic stają się problemem społecznym naszej Gminy. Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie zwraca się do ludzi dobrej woli z serdeczną prośbą o pomoc finansową i materiały budowlane dla rodziny Kopańskich z Pacółtowa, którzy stracili, w wyniku pożaru w dniu 3 kwietnia 2012 roku, dobytek o znacznej wartości.

Palił się budynek inwentarski. Gdy dotarła na miejsce straż pożarna ogień ogarnął poddasze, gdzie zgromadzona była sprasowana słoma.

Z silnie zadymionego budynku, przed przybyciem straży, sami gospodarze zdołali wyprowadzić 9 szt. trzody, następne wyprowadzali już strażacy, ale i tak wszystkich nie udało się uratować.

 

 W wyniku pożaru spłonęły:

  • konstrukcja i pokrycie dachowe budynku,
  • drewniany strop
  • instalacja elektryczna
  • ok. 500 szt. kostek sprasowanej słomy
  • 25 szt. trzody
  • 2 młode byki

Straty szacuje się na 58 tyś. zł.

Datki można wpłacać na konto:

80 9484 1121 3001 0118 6806 0001

Osoby chętne do pomocy mogą zasięgnąć wszelkich informacji na ten temat w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanowie, ul. Podleśna 1 lub telefonicznie od pracowników Ośrodka pod numerami 56 472 63 22 lub 56 472 63 24

 

pozar kopanskiFoto © Stanisław R. Ulatowski Gazeta Nowomiejska

Share