Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

orzełNa stronie internetowej Prezydenta RP został uruchomiony dział pod nazwą „Witryna Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej". Jest to miejsce gdzie gromadzone są, celem rozpowszechniania, opisy dobrych praktyk podejmowanych na szczeblu powiatowym i gminnym. Mają być one wzorcami i inspiracjami dla samorządów i obywateli z innych jednostek terytorialnych.

Podzielone są one na trzy kategorie:

• Wspólnota Obywatelska,
  • Partnerstwo Samorządów,
  • Obywatelska Inicjatywa Lokalna.

Forma opisów jest przystosowana do łatwego wykorzystania doświadczeń gromadzonych na Witrynie, aby zachęcić następców do podążania drogą wskazaną przez aktywne środowiska.

Założeniem tej inicjatywy jest to, że baza dobrych praktyk gromadzonych w Witrynie obywatelskiej przyczyni się do rozwoju samorządności i postaw obywatelskich, a także będzie narzędziem budowy kapitału społecznego, który stanowi niezbędny warunek do rozwoju Polski.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Witryny.

Wspolnota obywatelska Partnerstwo samorządów Obywatelska inicjatywa lokalna

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP