NATURA MOŻLIWOŚCI LUDZIE

Konkurs mKonkurs na Hasło promujące Gminę Nowe Miasto Lubawskie rozstrzygnięty. W dniu 16 maja zebrała się sześcioosobowa Komisja pod przewodnictwem Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego, w celu wyłonienia najlepszego hasła spośród wszystkich przesłanych na konkurs.

Było z czego wybierać, bo nadesłano 36 propozycji. Zdecydowana większość bo 34 przesłano drogą elektroniczna, a 2 tradycyjną, na papierze. Na wstępie zostało odrzuconych 7 haseł, gdyż nie spełniały wymogów regulaminu konkursu. Były, albo za długie, albo powtarzały się.

Celem komisji było wybranie dwóch najlepszych haseł. Każdy z uczestników komisji miał wybrać po trzy hasła i uzasadnić swój wybór.

Najwięcej głosów, bo 6 czyli komplet, uzyskało hasło

NATURA MOŻLIWOŚCI LUDZIE

Jako uzasadnienie podawano to, że odzwierciedla ono w sposób syntetyczny cele jakie, stawia przed sobą Gmina, a także, że można interpretować je na wiele sposobów, ale zawsze z wydźwiękiem pozytywnym. Dodatkowo pierwsze litery wyrazów, które składają się na hasło, są skrótem nazwy naszej Gminy.

Autorką zwycięskiego hasła jest Pani Elżbieta Bielecka z Nowego Miasta Lubawskiego i jej w dniu 18 maja Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski wręczył nagrode – drukarkę ze skanerem i łącznością Wi-Fi. Gratulujemy.

Na drugim miejscu z 3 głosami uplasowało się hasło: Gmina nowomiejska, super gmina wiejska.