Harmonogram odbiorów II półrocze 2012

Harmonogram odbioru posegregowanych odpadów na II półrocze 2012 r.

Kliknij, aby pobrać

Selektywna zbiórka odpadów, to system, który gmina Nowe Miasto Lubawskie wdrożyła na swoim obszarze w 2011 roku. Polega on na segregowaniu śmieci „u źródła" powstawania odpadów, w gospodarstwach domowych. Odpady segregowane są wg rodzajów.

Każdy, kto wyraził chęć przyłączenia się, otrzymał worki foliowe na śmieci w trzech kolorach – żółtym, niebieskim i zielonym, które służą do segregacji. Plastikowe odpady zbierane są do worka żółtego, papier do niebieskiego, a szkło do zielonego.

W wyznaczonym dniu zapełnione worki są odbierane sprzed posesji. Prosimy o wystawianie ich przed posesję najlepiej wieczorem przed dniem zbiórki. Nie należy wystawiać worków niepełnych oraz z nieposegregowanymi odpadami. W zamian za odebrane, zostawiane są nowe worki w ilości i kolorze, w jakim zostały zabrane. Pracownik przy odbiorze worka kontroluje jego zawartość. Jeżeli w workach są się odpady inne, niż te do których jest on przeznaczony, pracownik przedsiębiorstwa worka nie zabierze. Zmieszane śmieci są odbierane odpłatnie.

Selektywna zbiórka odpadów u źródła „Segregujesz – zyskujesz" prowadzona jest bezpłatnie. Ani przedsiębiorstwo, które zbiera odpady, ani Gmina Nowe Miasto Lubawskie nie pobierają opłat za worki i za odbiór posegregowanych śmieci.

ABC

Instrukcja