Podsumowanie akcji „Pomoc pogorzelcom z Pacółtowa”

PomóżW wyniku pożaru w dniu 3 kwietnia 2012 r. u Państwa Kopańskich w Pacółtowie, który jak się później okazało wybuchł na skutek podpalenia, spłonęły lub uległy zniszczeniu: konstrukcja i pokrycie dachowe budynku, drewniany strop, instalacja elektryczna, ok. 500 szt. kostek sprasowanej słomy. Nie udało się uratować 25 szt. trzody oraz 2 młodych byków, które znajdowały się w objętych pożarem pomieszczeniach. Straty oszacowana się na 58 tyś. zł.
W wyniku zainspirowanej i zorganizowanej przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie akcji pomocy, udało się zebrać wiele datków zarówno pieniężnych jak i rzeczowych.
Gmina Nowe Miasto Lubawskie niezwłocznie zorganizowała akcję pomocy, zbierania datków i pomocy rzeczowej w wyniku czego uzyskano i przekazano pogorzelcom:

• 2 028,00zł – uzyskanych ze zbiórek w Parafii Nowe Miasto Lubawskie
  •   994,50 zł – uzyskanych ze zbiórek w Parafii Tylice
  • 1 000,00 zł – z funduszy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
  • 1 200,00 zł – przekazane przez ofiarodawców indywidualnych

W sumie pomoc finansowa to 5 222,50 zł,
Ponadto ofiarodawcy indywidualni ofiarowali pomoc w postaci 400 kg zboża.
Wszystkim, którzy wyciągnęli pomocna dłoń w imieniu Państwa Kopańskich dziękujemy.