Twój dom - dialog z tradycją

nasz-dom mJeżeli planujesz budowę domu, niech to nie będzie budynek wg sztampowego projektu jakich wiele można zobaczyć jeżdżąc po kraju. Niech będzie to, nawiązujący do tradycji, dom w stylu jakie stawiano kiedyś na Warmii i Mazurach. Na pewno będzie lepiej współgrał z krajobrazem niż te „nowoczesne".
„Twój dom - dialog z tradycją" to projekt realizowany od 2010 roku, kiedy to Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił konkurs architektoniczny na projekty wolnostojących domów jednorodzinnych nawiązujących do tradycji budownictwa Warmii i Mazur. Realizacja konkursu nastąpiła we współpracy z partnerami - Krajowym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków Oddziałem Terenowym w Olsztynie (aktualnie: Narodowy Instytut Dziedzictwa Oddział w Olsztynie) oraz olsztyńskim oddziałem SARP Stowarzyszenia Architektów Polskich. Projektowi przyświeca idea ochrony pięknego warmińsko-mazurskiego krajobrazu, poprzez edukację i zaoferowanie gotowego narzędzia - zbioru projektów domów, które będą mogły zostać zakupione i zrealizowane lub też stanowić będą inspirację dla architektów oraz obecnych i przyszłych inwestorów budujących na terenie województwa.

Do pobrania: Katalog projektów domów dla terenów wiejskich Warmii i Mazur, nagrodzo-nych i wyróżnionych w konkursie.
Więcej o projekcie: www.architektura.warmia.mazury.pl