Ochotnicza Straż Pożarna z Bratiana Mistrzem Województwa!

1logo ospw8 sierpnia nad jeziorem Wukśniki w Miłakowie odbyły się I Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego jednostek OSP w ratownictwie wodnym i powodziowym. W Mistrzostwach udział wzięli strażacy ochotnicy z Mikorzyna, Bratiana, Miłakowa, Dobrego Miasta, Plusek, Miłomłyna, Lichenia, Spytkowa, Wydmin i Miłek. Mistrzostwa odbywały się w trzech klasach łodzi o mocy silników do 30 KM, 31-50 KM i powyżej 50 KM. Zawodnicy mieli do rozegrania 4 konkurencje:

• tor przeszkód,
  • wyścig łodzi wiosłowych,
  • układanie wału przeciwpowodziowego,
  • slalom łodzi motorowych.

Startująca w klasie do 30 KM drużyna z Bratania okazała się najlepsza i zdobyła tytuł Mistrza Województwa co jednocześnie dało im przepustkę na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski. Przypomnijmy, że nie był to pierwszy sukces strażaków z Bratiana w tego typu zawodach. Na Mistrzostwach Polski w swojej klasie już czterokrotnie okazywali się najlepsi.
Skład drużyny:
Krzysztof Mędrzycki, Jacek Ławicki, Zbigniew Podwojewski, Robert Jarzembowski.
Gratulujemy.