Wigilia dla samotnych

Wigilia dla samotnychŚwięta Bożego Narodzenia większość z nas spędza w gronie rodzinnym, ciesząc się możliwością obcowania z najbliższymi. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Są wśród nas osoby, które ten radosny okres muszą przeżywać w samotności. Ich najbliższych, albo niema już między nami, albo są tak daleko, że nie ma możliwości aby dotarli na Święta w rodzinne strony, albo co najgorsze zapomnieli o swoich bliskich. Właśnie dla takich osób, przeżywających w większości jesień życia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie zorganizował wieczór wigilijny. 21 grudnia 2011 roku, na zaproszenie Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego, do Sali Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, przybyło prawie 60 samotnych osób zamieszkałych na terenie naszej Gminy, aby przy nakrytych białymi obrusami stołach, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy i wspólnie spożyć wieczerzę wigilijną. Oprócz Wójta, razem z gośćmi do stołów zasiedli i opłatkami się dzielili: Przewodniczący Rady Gminy i radni, sołtysi wsi oraz pracownicy GOPS. Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół, a wyśmienite wigilijne dania kucharki ze szkolnej stołówki.

Foto © Katarzyna Ochocka Gazeta Nowomiejska