Gmina

Aktualności

Informacja LGD nt. wniosków o pomoc

Rozmiar czcionki:

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje o możliwości składania wniosków za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 na operacje, które spełniają warunki przyznania pomocy w ramach działania:

1. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw (nabór nr 2/TiRM/2012/LGDZL),
2. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej (nabór nr 3/RwKDN/2012/LGDZL),
3. Odnowa i rozwój wsi (nabór nr 4/OiRW/2012/LGDZL).

 

  I. Termin składania wniosków:

Wnioski o przyznanie pomocy wraz z załącznikami można składać osobiście w dni robocze w godzinach od 7.00 do 15.00 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek), od 8.00 do 16.00 (czwartek) w terminie od 10 grudnia 2012 r. do 8 stycznia 2013 r. Decyduje data wpływu wniosku do Biura LGD. Wnioskodawcy, których wnioski wpłyną po wyznaczonym terminie zostaną poinformowani o odmowie rozpatrzenia wniosku.

 II. Miejsce składania wniosków:

Wnioski należy złożyć bezpośrednio w Biurze Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, ul. Grunwaldzka 39, 13-306 Kurzętnik.

III. Miejsce udostępnienia dokumentacji konkursowej:

Formularz wniosku o przyznanie pomocy wraz z instrukcją, wykaz dokumentów i wzory formularzy niezbędnych do wyboru operacji przez LGD oraz kryteria wyboru operacji znajdują się na stronach internetowych:

oraz w Biurze Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, ul. Grunwaldzka 39, 13-306 Kurzętnik i w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1, a dla naborów dotyczących działań Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w siedzibie Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Regionalnego i w Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

IV. Minimalne wymagania, których spełnienie jest niezbędne do wyboru projektu przez LGD:

1. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – wymagana ilość punktów: 26 (przy czym, co najmniej 18 w punktach 3-6).
2. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej – wymagana ilość punktów: 20, przy czym do oceny kryterium 4 przyjmuje się wagę punktową 1.
3. Odnowa i rozwój wsi - wymagana ilość punktów: 22 (przy czym, co najmniej 9 w punktach 3-5, oraz 6 w pkt. 1)

 V. Limit dostępnych środków w naborze w zakresie :

1. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – 1 000 000,00 zł;
2. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej – 358 390,00 zł;
3. Odnowa i rozwój wsi – 590 546,00 zł.

 VI. Dodatkowe informacje:

Beneficjenci mogą skorzystać z pomocy eksperta przy przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.
Szczegółowe informacje o zasadach składania wniosków oraz sposobie ich przygotowywania udzielane są w siedzibie Biura Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, ul. Grunwaldzka 39, 13-306 Kurzętnik, tel. 56 49 181 63 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baner 1

 

 

 

 

 

 

Share