Gmina

Aktualności

Wigilia dla samotnych

Rozmiar czcionki:

Choinka Podobnie jak w roku ubiegłym, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie organizują Wigilię dla osób samotnych, na którą zapraszają mieszkańców Gminy nie mających już bliskich z którymi mogliby zasiąść w wigilijny wieczór do wspólnej wieczerzy. Znaczący udział w tym przedsięwzięciu ma Zespól Szkól im. Rodu Działyńskich, bo oprócz udostępnienia pomieszczeń, nauczyciele, uczniowie i pracownicy zadbają o przygotowanie oprawy artystycznej oraz kulinarnej wieczoru. Sołtysi wsi, którzy najlepiej orientują się w miejscowych realiach będą prosić w imieniu organizatorów, zapewniając jednocześnie transport, osoby samotne o przybycie w dniu 19 grudnia na godzinę 16 do Bratiana. Najpierw w kościele p.w. Świętego Brata Alberta Chmielowskiego zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie w auli Zespołu Szkół wszyscy będą mogli przełamać się opłatkiem, spożyć wigilijne dania oraz wspólnie zaśpiewać kolędy.

 

 

 

Share