Przydomowe oczyszczalnie ścieków - spotkanie szkoleniowe

Centrum EkologiiProgram budowy przydomowych, naturalnych oczyszczalni ścieków funkcjonuje na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie już od dwóch lat. Obecnie na terenie Gminy działa już 12 takich oczyszczalni, a kolejnych 20 jest na etapie realizacji. Zbudowane zostały one przy wykorzystaniu pomocy wynikających z tego programu.

Wszystkie osoby zainteresowane przystąpieniem do III tury

programu budowy przydomowych, naturalnych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2013, zapraszamy dnia 12.03.2013 o godzinie 13:00 do budynku Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie gdzie odbędzie się spotkanie szkoleniowe na temat budowy oczyszczalni, na którym m.in. :

• Omówiona zostanie organizacja pracy i warunki przystąpienia do programu
  • Odbędzie się prezentacja szkoleniowa nt. budowy naturalnych oczyszczalni ścieków
  • Specjalista z zakresu gospodarki ściekowej odpowie na Państwa pytania związane z budową przydomowej oczyszczalni ścieków
  • Utworzona zostanie lista osób chętnych do budowy przydomowej oczyszczalni w III turze realizacji projektu

Dzięki przystąpieniu od 2012 r. Gminy Nowe Miasto Lubawskie do programu wdrażania przydomowych oczyszczalni ścieków, każdy chętny mieszkaniec Gminy otrzyma bezpłatnie :

• Dokumentacje techniczną na przydomową oczyszczalnię ścieków zaprojektowaną do potrzeb własnego gospodarstwa domowego.
  • Pomoc przy lokalizacji oczyszczalni na działce przy pomocy specjalisty Centrum Ekotechnologii
  • Pomoc przy wypełnianiu wniosków zgłoszeniowych do Starostwa
  • Nadzór merytoryczny przy budowie oczyszczalni

Zgodnie z zobowiązaniami wobec ARiMR, Ci z Państwa, którzy korzystają z dopłat ONW muszą mieć uporządkowaną gospodarkę ściekową na własnej posesji, dlatego też nadarzająca się możliwość wybudowania oczyszczalni przy częściowej pomocy z Urzędu Gminy, stwarza szansę do uporządkowania tejże gospodarki przy niewielkim nakładzie finansowym. Szacunkowy koszt przydomowej oczyszczalni wynosi średnio 3 500 PLN