Małe projekty – odbyło się szkolenie

LGDW miniony poniedziałek 20 maja br. w siedzibie Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie odbyło się szkolenie z tzw. „Małych Projektów". Spotkanie zostało zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska.
Celem spotkania było zapoznanie uczestników z zasadami nadchodzącego naboru wniosków w ramach ww. „Małych Projektów" współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Spotkanie było skierowane przede wszystkim do osób z małym doświadczeniem w zakresie pisania projektów.

W trakcie prezentacji zostały omówione warunki, jakie należy spełniać aby otrzymać dofinansowanie. Osoby biorące udział w szkoleniu poznały także zakres realizacji projektu, sposób wypełniania wniosków o dofinansowanie oraz problemy mogące wystąpić w trakcie jego uzupełniania. Uczestnicy mieli również okazję zaprezentować własne pomysły, przedyskutować je w szerszym gronie i przeanalizować pod okiem Pani Anny Mówińskiej, prowadzącej szkolenie.

Więcej informacji na temat „Małych Projektów" można znaleźć na stronie internetowej LGD Ziemia Lubawska pod adresem www.lgdziemialubawska.pl.