Dni Drwęcy – konkursy

dni drwecyPodczas XXIX Dni Drwęcy, których inicjatorem jest Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy, organizowanych w tym roku w dniach 7 i 8 czerwca przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie, rozegrane zostaną miedzy innymi konkursy w których udział może wziąć każdy z mieszkańców z obszaru działania Stowarzyszenia.

1. Konkurs Fotograficzny "Mosty łączą brzegi Drwęcy". Konkurs ma charakter otwarty i dedykowany jest szczególnie uczniom szkół różnego stopnia i wszystkim innym amatorom fotografii. Tematyka konkursu dotyczy budowli mostowych (w ciekawym, oryginalnym, a nawet artystycznym ujęciu) na rzece Drwęcy i przyrody je otaczającej. W kadrze musi być widoczny most bądź jego fragment.

2. Konkursu kulinarny „Ryby rzeki Drwęcy". W konkursie mogą brać udział restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, Rady Sołeckie, Koła Gospodyń Wiejskich oraz grupy nieformalne. Konkurs ma na celu integrowanie społeczności i kultywowanie tradycji lokalnej oraz popularyzację potraw rybnych, szczególnie ryb występujących w Drwęcy.

W konkursach przewidziane są nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla uczestników, którzy zajmą dalsze miejsca. Zachęcamy do licznego udziału.

Do pobrania: