Mammobus w Nowym Mieście Lubawskim

Mammografia

MEDICA i SALVEMEDICA ZAPRASZAJĄ NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ, KOBIETY W WIEKU 50-69 LAT, KTÓRE W CIĄGU OSTATNICH DWÓCH LAT NIE KORZYSTAŁY Z PROFILAKTYKI

Mammografia jest jedną z najskuteczniejszych metod wykrywania zmian w piersiach. Jest to radiologiczna metoda badania biustu, polegająca na wykonaniu dwóch ekspozycji dla każdej z piersi. W trakcie badania każda z piersi umieszczana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku (ucisk trwa zaledwie kilka sekund), co pozwala uzyskać po dwa obrazy dla każdego sutka. Powstałe w ten sposób obrazy są analizowane przez specjalistów - lekarzy radiologów. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny sprawia, że dawka promieniowania podczas takiego badania jest bardzo niewielka i zbliżona do dawki otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba. Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania.

Medica Nowoczesna Diagnostyka Obrazowa jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2012 objęte są roczniki od 1943 do 1962), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza.

Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych.

Medica wykonuje badania w nowoczesnej technologii cyfrowej, której zaletą jest:

• zmniejszenie dawki napromieniowania,
  • wysoka jakość zdjęć,
  • możliwość sprawdzenia przez technika poprawności wykonania zdjęć na monitorze w trakcie badania, w celu wyeliminowania powtórnych wezwań,
  • archiwizacja badań w systemie informatycznym, pozwalająca na porównanie wyników badań i tym samym prowadzenie dokładnej dokumentacji każdej pacjentki w sposób ciągły.

Medica posiada Certyfikat ISO EN PN 9001-2009 oraz certyfikat jakości potwierdzający wymagany sprzęt i bezpieczeństwo badań „Pracownia ze sprawdzoną jakością".

Więcej informacji na stronie: www.salvemedica.pl

mammobus

Źródło: IT Nowe Miasto Lubawskie