Wójt z wizytą u najstarszej mieszkanki Gminy

W. Kemska d

Władysława Kemska, mieszkanka Bratiana trzy lata temu dołączyła do nielicznego, acz zacnego grona stulatków. W tym miesiącu w gronie rodziny obchodziła swoje już 103 urodziny. Sędziwa Pani Władysława jest matką dziesięciorga dzieci i dzięki temu może cieszyć się liczną, bo aż osiemnastoosobową grupą wnuków i aż trzydziestoma pięcioma prawnukami, ale najwięcej radości sprawia jej chyba niemała, bo licząca 16 pociech, grupka praprawnucząt.

Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie darzy szacunkiem i pamięta o seniorach zamieszkałych na swoim terenie, więc nie mógł zapomnieć o urodzinach najstarszej mieszkanki Gminy. Wybrał się do niej wraz z Dyrektorem GOPS Panią Anną Pijaczyńską, aby wręczyć kwiaty i drobny upominek oraz życzyć następnych 100 lat. Solenizantka przyjęła ich jubileuszowym tortem i kawą, przy której wspominała zawiłą, bo przerwaną przeżyciami wojennymi historię swojego życia. Dzieciństwo w Kurzętniku, tułaczkę wojenną, poznanie męża w Ostrowitem i wreszcie lata spędzone w Bratianie, gdzie kupili niewielkie gospodarstwo i osiedli na stałe.

Przyłączając się do Wójta także życzymy drugich stu lat w zdrowiu i pogodzie ducha.