Złoty Jubileusz

29 września mała miejsce miła uroczystość. Na zaproszenia Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego do Sali GCK w Mszanowie przybyło 12 zamieszkałych na terenie Gminy par, które w ostatnim okresie obchodziły Złote Gody.

Jubilaci 10-2013Złoci Jubilaci

Zostali oni, na wniosek Wójta, odznaczeni przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Medalami za długoletnie pozycie małżeńskie.

Po powitaniu przybyłych, składając życzenia, oprócz dekoracji medalami, Wójt wręczył wszystkim parom po bukiecie pięknych kwiatów, a Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Pijaczyńska miała przygotowany dla każdego małżeństwa ciepły koc z owczej wełny, który może być przydatny na nadchodzące zimowe wieczory.
Jeszcze tylko toast lampką szampana , pamiątkowe zdjęcie i można była zasiąść do stołu aby przy kawie i torcie, powspominać stare dobre czasy, przeżyte chwile uniesień i radości, ale i troski codziennego życia.

Wszystkim Jubilatom życzymy dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Odznaczeni zostali

Jadwiga Ignacy Czerniak Tylice,
Janina Stanisław Jurkiewicz Gwiździny,
Marianna Stanisław Katryńscy Radomno,
Urszula Franciszek Lewalscy Skarlin,
Jadwiga Jan Lewandowscy Skarlin,
Elżbieta Zygmunt Maciak Pacółtowo,
Wiesława Henryk Przybyłowscy Pacółtowo,
Halina Benedykt Kozłowscy Bratian,
Jadwiga Stefan Szwechowicz Bratian,
Irena Mieczysław Śmiech Bratian,
Stefania Stefan Świniarscy Mszanowo,
Henryka Józef Tadajewscy Jamielnik,
Irena Stanisław Żuchowscy Jamielnik.
Ci ostatni Jubilaci nie mogli przybyć i medal zostanie im wręczony w terminie późniejszym.