Ciekawa wystawa w Brodnicy

wystawa ptakówBydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza zaprasza hodowców i miłośników tych zwierząt oraz wszystkich mieszkańców którzy chcieliby obejrzeć ciekawe, piękne, a niekiedy dziwne rasy gołębi, kur i innego drobiu oraz małego inwentarza, na wystawę. Odbędzie się ona już po raz trzeci, w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy w dniach 1 i 2 lutego 2014 roku.

Podczas tegorocznej edycji, goście wystawy będą mogli wziąć udział w ciekawych wykładach: ekologia i zdrowie w chowie królików oraz ochrona, odtwarzanie oraz praktyczne wykorzystanie rodzimych ras użytkowych drobiu. Wykłady będą udostępnione dla wszystkich chętnych słuchaczy pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Na wystawie spodziewana jest obecność nawet stu wystawców z Polski i 15 z Niemiec. Zaprezentują oni zwiedzającym około dwa tysiące sztuk gołębi, drobiu w kilkudziesięciu rasach.

Gmina Nowe Miasto Lubawskie jest jednym z patronów honorowych wystawy.

wystawa