Wójt Gminy zachęca – Głosuj!

Niewiele już dni dzieli nas od uroczystego dnia wyborów – Wyborów Prezydenckich 2015.

Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie zachęca wszystkich mieszkańców naszego regionu, aby 10 maja oddali swój głos – by nie pozostali obojętni, a mieli swój aktywny udział w sprawach państwa!

Jakie będę miał korzyści z tego, że zagłosuję?

Przede wszystkim świadomość, że mam wpływ na decyzję i wybór nowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Udział w wyborach to także swojego rodzaju wykazanie się odpowiedzialnością. Nic dziwnego, że politycy i samorządowcy często unikają odpowiedzialności za swój region, jeśli nawet wyborcy nie chcą jej brać za to, kto zostanie wybrany i czy dobrze, czy źle wypełniać będzie powierzone mu obowiązki.

Pomyślmy o najmłodszych - dziedziczą taką Polskę, jaką uda nam się zbudować. Biorąc aktywny udział w wyborach dajemy dzieciom bardzo dobry przykład i szansę na lepszy start, ale także zaszczepiamy w nich potrzebę uczestniczenia w życiu politycznym kraju, w którym się wychowują.

Jeśli mamy więc prawo głosu i słowa – dlaczego nie mielibyśmy z nich skorzystać? Wielokrotnie zdarzało się, że przy stosunkowo małej liczbie wyborców, wyniki poszczególnych kandydatów mogły różnić się bardzo niewielką liczbą głosów. Właśnie w takim przypadku mój jeden głos może wpłynąć na ostateczny wynik i decyzję.

Statystyki mówią, że im większa ilość oddanych głosów, tym większe szanse na odrzucenie w wyborach kandydatów nieodpowiedzialnych i tych, których poglądy są radykalne i mogą prowadzić do destabilizacji sytuacji państwa. Im więcej ludzi z dobrymi pomysłami, racjonalnym spojrzeniem na stan funkcjonowania naszej Ojczyzny – na to co można, a co trzeba w niej zmienić z uwzględnieniem potrzeb i sugestii jej mieszkańców, tym większe szanse by rodakom żyło się lepiej. Zastanówmy się więc - czy nie warto mieć wpływu na lepszy wybór?

Oto lista kandydatów ubiegających się o tytuł Prezydenta RP w Wyborach Prezydenckich 2015.

1). Grzegorz Braun (bezpartyjny)

2). Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość)

3). Adam Jurbas (Polskie Stronnictwo Ludowe)

4). Bronisław Komorowski (bezpartyjny)

5). Janusz Korwin – Mikke (Korwin)

6). Marian Kowalski (Ruch Narodowy)

7). Paweł Kukiz (bezpartyjny)

8). Magdalena Ogórek (bezpartyjna)

9). Janusz Palikot ( Twój Ruch)

10). Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia)

11). Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy)

Zachęcamy wszystkich obywateli do wzięcia udziału w budowaniu polskiej demokracji! 10 maja 2015 roku udaj się do najbliższego lokalu wyborczego i postaw znak „X” w kratce obok nazwiska kandydata, który Twoim zdaniem władał będzie najlepiej naszą Ojczyzną.

Warto zaznaczyć, że na ten dzień Urząd Gminy przygotował również udogodnienia transportowe! W dniu wyborów zostaną podstawione specjalne autobusy i busy, które ułatwią wyborcom dotarcie do lokali wyborczych. (Dowóz wyborców do lokali wyborczych - harmonogram)

„Masz głos – masz wybór!”