II tura głosowania

W związku z faktem, iż w I turze wyborów prezydenckich żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy ważnie oddanych głosów, dnia 24 maja br. odbędzie się II tura głosowania.

Zmierzą się w niej Andrzej Duda oraz dotychczasowy Prezydent RP – Bronisław Komorowski, gdyż to oni uzyskali największą liczbę głosów w pierwszych wyborach.

Głosować będzie można na jednego tylko kandydata, co pozwoli na wyłonienie nowego prezydenta.

Warto zaznaczyć, iż Wójt Gminy ponownie zadbał o udogodnienia transportowe. W dniu wyborów zostaną podstawione specjalne autobusy i busy, które ułatwią wyborcom dotarcie do lokali wyborczych. (harmonogram dowozu)

Dlaczego warto głosować? Przeczytaj

Ciekawostka:

Pozostali kandydaci w I turze głosowania uplasowali się na następujących pozycjach:

1. Paweł Kukiz - 20,5 proc.
  2. Janusz Korwin-Mikke - 3,5 proc.
  3. Magdalena Ogórek - 2,4 proc.
  4. Adam Jarubas - 1,6 proc.
  5. Janusz Palikot - 1,6 proc.
  6. Grzegorz Braun - 1,1 proc.
  7. Marian Kowalski - 0,8 proc.
  8. Jacek Wilk - 0,6 proc.
  9. Paweł Tanajno - 0,3 proc.

Ponownie zachęcamy wszystkich obywateli do wzięcia udziału w budowaniu polskiej demokracji!