IX Bieg Tylicki

Bieg tylickiW niedzielę 20 maja 2012 roku w Tylicach odbył się już IX Bieg Tylicki. Po raz czwarty połączony z ogólnopolską akcją „ Polska Biega". Przy pięknej słonecznej pogodzie na starcie pojawiło się 176 zawodników. Liczba uczestników mile zaskoczyła organizatorów biegu. W zawodach startowały: dzieci, młodzież i dorośli. Zobaczyć też można było matki z maleństwami w wózkach. Bieg zostały przeprowadzony w formie rekreacyjnej bez podziału na kategorie wiekowe. Imprezę otworzyła dyrektor szkoły w Tylicach Jolanta Kowalewska, głos zabrał również prezes GZ LZS Piotr Patalon. Następnie Grażyna Zagórska inicjatorka biegu poprowadziła wspólną rozgrzewkę.

Każdy uczestnik przebiegł dowolną długość trasy, maksymalnie 3,6 km. Na metę po pokonaniu całego dystansu jako pierwszy przybiegł: Dawid Łakomy (Kuligi), miejsce II zajął – Kacper Antoszewski ( Kuligi), miejsce III – Piotr Patalon – (Bratian). Zawodnicy ci otrzymali puchary Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Po biegu wszyscy zaproszeni zostali na pieczoną kiełbaskę. Następnie odbyło się losowanie nagród rzeczowych przygotowanych dla wszystkich uczestników. Można było wygrać sprzęt sportowy i rekreacyjny oraz wiele gadżetów. Osobno nagrodami uhonorowano najmłodszego i najstarszego zawodnika biegu tylickiego.

Takie atrakcje możliwe były dzięki sponsorom i zarazem organizatorom Biegu Tylickiego: Starostwu Powiatowemu Nowe Miasto Lubawskie, Urzędowi Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminnemu Centrum Kultury w Mszanowie, Gminnemu Zrzeszeniu LZS w Mszanowie, Szkole Podstawowej i UKS – owi „Sprint" w Tylicach. Grażyna i Henryk Zagórscy prowadzący zawody składają serdeczne podziękowania wszystkim sędziom i współorganizatorom biegu.

Tekst i zdjęcia: Henryk Zagórski