Nowy okres świadczeniowy w Funduszu Alimentacyjnym

wniosek1Od dnia 1 sierpnia 2014 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy trwający od dnia 1 października 2014 r.  do dnia  30 września 2015 r.

Wnioski przyjmowane będą w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wiosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2014 r., ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik nastąpi do dnia 31 października 2014 r.
W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września 2014 r. do dnia 31 października 2014 r., ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących  za miesiąc październik nastąpi do dnia 30 listopada 2014 r.

Do wniosku należy dołączyć:

1. Zaświadczenie od Komornika lub oświadczenie o bezskuteczności egzekucji za ostatnie dwa miesiące.
  2. Zaświadczenie od Komornika o wyegzekwowanych kwotach dla wierzyciela w 2013 roku.
  3. Kserokopię dowodu osobistego wnioskodawcy.
  4. Kserokopię aktu urodzenia osoby uprawnionej (dziecka).
  5. Kserokopię wyrok zasądzającego alimenty.
  6. Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub oświadczenie o dochodach za 2013 rok.
  7. Zaświadczenie lub oświadczenie (od pracodawcy, z ZUS-u lub KRUS-u) o wysokości składek (9%) na ubezpieczenie zdrowotne za 2013 rok.
  8. Oświadczenie stwierdzające wysokość dochodu rodziny niepodlegającego opodatkowaniu w 2013 roku.
  9. Oświadczenie o wysokości uzyskanego dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej   w     2013 roku.
  10. Nakaz płatniczy lub zaświadczenie organu gminy lub oświadczenie o wielkości gospodarstwa w 2013 roku - dotyczy rolników.
  11. Dokument określający datę utraty dochodu oraz wysokość utraconego dochodu (świadectwa pracy, umowy zlecenie, Pity 11 itp. ).
  12. Dokument określający wysokość dochodu uzyskanego oraz liczbę miesięcy, w którym dochód był osiągany (w roku 2013).
  13. Dokument określający wysokość uzyskanego dochodu z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty (w roku 2014)
  14. Orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
  15. Nr konta bankowego

Zaświadczenie lub oświadczenie pełnoletniego dziecka ze szkoły
NALEŻY DOSTARCZYĆ DO 10 WRZEŚNIA 2014 r.

Zaświadczenie lub oświadczenie pełnoletniego dziecka ze szkoły wyższej
NALEŻY DOSTARCZYĆ DO 10 PAŹDZIERNIKA 2014 r.