Ruszył program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Warmia Mazury Lokalnie

FIO MPiPS logo11Celem programu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, działających w grupach nieformalnych, samopomocowych i młodych organizacji pozarządowych, w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw oddolnych służących działaniom na rzecz dobra wspólnego.

Beneficjent może otrzymać od 1500 do 5000 zł dotacji. Termin składania wniosków przypada od 17 lipca do 6 sierpnia 2014 roku.

Stowarzyszenie Przystań w Iławie pełni rolę Ośrodka Doradczego Warmia Mazury Lokalnie dla powiatów nowomiejskiego, iławskiego oraz ostródzkiego, który będzie przyjmował wnioski na mikrodotacje dla:

• młodych organizacji pozarządowych - do 18 m-cy od rejestracji w KRS i rocznym budżecie do 25.000 zł,
  • grup samopomocowych - dobrowolny zespół osób, którego działanie jest skierowane na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia członków grupy,
  • grup nieformalnych - stanowiących co najmniej 3 osoby realizujące lub mające zamiar realizować działania w sferze pożytku publicznego, nie posiadające osobowości prawnej.

Dofinansowanie obejmuje do 90% wartości zadania. Czas realizacji 10 sierpnia - 30 listopada 2014 roku. Wnioski będą przyjmowane za pośrednictwem generatora on-line.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.warmiamazurylokalnie.pl

WSPARCIE INFORMACYJNO - DORADCZE NA ETAPIE UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE dla wyżej wymienionych powiatów, będzie realizowane przez Ośrodek Animacyjno - Doradczy Warmia Mazury Lokalnie: Stowarzyszenie Przystań, 14-200 Iława, ul. Chełmińska 1, tel.: 89 649 92 08 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Stowarzyszenie Przystań  w celu zapoznania odbiorców z programem dotacyjnym FIO WARMIA MAZURY LOKALNIE zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 25 lipca 2014 r. o godz. 13:00 w Auli Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica Filia w Iławie ul. Kościuszki 18.