Drugi etap nasadzeń za nami

Zakończyliśmy kolejny etap nasadzeń drzew oraz krzewów na terenie Gminy w ramach projektu "Akcja edukacyjna: Więcej zieleni w naszej gminie!".

Nasadzenia odbyły się w miejscowościach: Bratian, Tylice, Kaczek, Łąki Bratiańskie, Mszanowo, Pacółtowo i w Gwiździnach. Sadzone były drzewa liściaste: lipy, graby, jarzębiny, klony, buki, dęby i jesiony, oraz krzewy ozdobne: tuje, cisy i jałowce. Troszczący się o stan zadrzewień w swoich wioskach zostali wynagordzeni symbolicznym upominkiem: sadzonką krzewu ozdobnego lub gadżetem ekologicznym.
Za udział w akcji dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, Sołtysom poszczególnych miejscowości, Zespołowi Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach oraz Szkole Podstawowej im. Ks.Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach.

Przypominamy, że już za tydzień, w poniedziałek 29.09.2014r., odbędą się kolejne nasadzenia w miejscowościach:
Nowy Dwór Bratiański, Chrośle, Radomno, Pustki, Bagno, Gryźliny, Nawra, Jamielnik i Lekarty. We wtorek 30.09.2014r. drzewa sadzimy w Skarlinie.

Jako, że pogoda ma się poprawić, gorąco zapraszamy do udziału pozostałe Szkoły z terenu Gminy i wszystkich Mieszkańców.